• 26 października 2021

Kuchnia w stylu industrialnym - co ją wyróżnia?

meble industrialne

Kuchnia to pomieszczenie, które uważa się za jedne z najtrudniejszych w aranżacji. Na pierwszy plan wychodzi bowiem funkcjonalność i przemyślana organizacja – z tego powodu wielu z nas może całkowicie zapomnieć o tym, że kuchnia może być też pięknie urządzonym pomieszczeniem, na przykład w stylu nawiązującym do reszty mieszkania. Czym wyróżnia się kuchnia industrialna i dlaczego warto się na nią zdecydować? Piszemy w naszym artykule.

Styl industrialny – elementy charakterystyczne

To jeden z najpopularniejszych sposobów aranżowania pomieszczeń. Na przestrzeni lat bardzo się rozwinął i zyskał wielu zwolenników. Charakteryzuje się między innymi paletą kolorystyczną. Najczęściej wykorzystywanymi barwami są biel, czerń, szarość, a także intensywne kolory pod postacią dodatków – czerwony, żółty i niebieski. Również materiały, z których wykonane są industrialne meble, są bardzo specyficzne. Mają być przede wszystkim solidne i zapewniać meblom trwałość oraz oszczędną formę. Z tego powodu najczęściej spotykamy się z litym drewnem, stalą nierdzewną, a także betonem czy grubym szkłem. 

meble industrialne baner

Jaka jest industrialna kuchnia?

Istotnym elementem stylu industrialnego jest minimalizm. To dzięki niemu możemy wykrzesać z pomieszczenia wszystko, co w nim najlepsze, a także uzyskać dużo wolnej przestrzeni. Sprawdza się to wtedy, gdy aranżujemy kuchnię industrialną. Niewielka ilość dodatków sprawia, że możemy czuć się w niej naprawdę swobodnie. Zyskujemy dużo miejsca do kulinarnych eksperymentów czy gotowania z bliskimi. Solidne materiały, z których wykonane są meble oraz często cała zabudowa, są gwarancją trwałości wyposażenia. Nie musimy obawiać się, że kuchnię trzeba będzie szybko odświeżać. Wytrzymałe meble zapewnią nam spokój na naprawdę długi czas. 

Mała kuchnia w stylu industrialnym

Czy styl industrialny sprawdzi się również w pomieszczeniach o niewielkim metrażu? Oczywiście, że tak! To właśnie w małych pomieszczeniach najbardziej odczuwa się to, jak bardzo praktyczne są proponowane przez ten styl rozwiązania. Wielofunkcyjne meble pomagają nam mądrze zaprojektować przestrzeń. Dzięki ograniczeniu ilości dekoracji i zbędnych elementów zyskujemy sporo wolnego miejsca, które w niewielkich kuchniach jest naprawdę na wagę złota. Industrialna aranżacja bazująca na stonowanych kolorach i często monochromatycznych wnętrzach to sposób na to, by optycznie powiększyć małą kuchnię i wyciągnąć z niej jak najwięcej. Industrialne inspiracje przed rozpoczęciem remontu w kuchni znajdziecie tu: https://loftdecora.pl/tag/stoly-jadalniane/.

meble industrialne

Kuchnia połączona z salonem - styl industrialny

Jeśli w naszym mieszkaniu kuchnia łączy się z jadalnią lub z salonem, styl industrialny również możemy być dla nas doskonałą opcją. Poza zaaranżowaniem w ten sposób kuchni warto rozważyć opcję urządzenia tak i innych pomieszczeń. Styl industrialny pozwala nam bowiem na wiele dróg. Za pomocą kolorów w łatwy sposób wytworzymy strefy – do gotowania, jedzenia i do odpoczynku. Ponieważ dużą rolę w tym stylu urządzania wnętrz odgrywa światło, możemy także i je wykorzystać do podkreślenia granic kuchni, jadalni czy salonu. Materiały wykorzystywane przy wytwarzaniu industrialnych mebli do kuchni doskonale prezentują się i w innych pomieszczeniach. Stawiając na te same surowce, sprawimy, że otwarta aranżacja będzie spójna i kompletna

Dlaczego warto zaaranżować kuchnię w stylu industrialnym?

Jak widać, jest wiele powodów, które mogą przekonać nas do tego, że to słuszny sposób urządzania kuchni. Zyskujemy dzięki temu między innymi:

  • Swobodę i dużo wolnej przestrzeni idealnej do gotowania;
  • Trwałe i solidne wyposażenie, które posłuży nam latami;
  • Designerskie i funkcjonalne jednocześnie wnętrze
  • Optyczne powiększenie kuchni
  • Spójną aranżację z jadalnią bądź salonem.
Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować