• 29 maja 2024

Klimatyzer czy stacjonarna klimatyzacja? Poznaj oba rozwiązania

​Nareszcie możemy się cieszyć wysoką temperaturą, słońcem i urlopowymi planami! Nawet weekendowy wyjazd pozwala naładować baterie i z nową energią powrócić do codziennych obowiązków. Jak jednak przetrwać w domu podczas najgorętszych dni? Jak poradzić sobie z suchym i gorącym powietrzem, gdy nie można sobie pozwolić na wypoczynek na świeżym powietrzu, bo czekają nas obowiązki zawodowe i domowe? Do wyboru są dwa rozwiązania – instalacja stacjonarnej klimatyzacji bądź kupno mobilnego klimatyzera. Sprawdzamy zalety i wady obu propozycji.

Klimatyzer – mobilny i prosty w zastosowaniu

Dobrze nam znane wentylatory odstawmy na bok, bo na rynku możemy znaleźć znacznie bardziej funkcjonalne klimatyzery. Urządzenia te są estetyczne, mobilne, proste w zastosowaniu i oferują efektywność działania.

W klimatyzerze gorące powietrze jest schładzane poprzez zastosowanie zbiornika z wodą i wkładów chłodzących. W efekcie do pomieszczenia trafia nawilżona, przyjemna mgiełka powietrza, która daje prawdziwą ulgę w najbardziej upalne dni. Tak działające klimatyzery można znaleźć na stronie https://econovli.pl/.

Klimatyzery oferują wydajność działania na przestrzeni do około 30 metrów kwadratowych. Są mobilne, posiadają wbudowane kółeczka, która ułatwiają ich przenoszenie i transport. Można zatem codziennie użytkować ich w innym pomieszczeniu, w zależności od potrzeb. Do tego zachwycają estetyką, dzięki czemu zadowalają nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie dopasowanie domowych sprzętów do aranżacji.

Na rynku znajdujemy klimatyzery, które pełnią funkcje dodatkowe. Mogą się sprawdzać w roli termowentylatora, oczyszczacza czy nawilżacza powietrza, przydają się zatem przez cały rok. Należą do produktów niedrogich i niewymagających skomplikowanej instalacji. Niestety, nie zaoferują utrzymania temperatury przez długi czas na określonym poziomie. Poza tym sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach.

Klimatyzator stacjonarny – wydajny przez cały rok

Drugim rozwiązaniem jest instalacja ściennego klimatyzatora stacjonarnego. Przede wszystkim daje on możliwość precyzyjnego ustawienia, jaka temperatura ma panować we wnętrzu, a także przez jaki czas. Dzięki temu domownicy cały czas mogą liczyć na komfortowe warunki.

Nowoczesne klimatyzatory stacjonarne oferują estetykę, intuicyjną obsługę oraz cichą pracę. Są przy tym bardzo wydajne i sprawdzają się na dużych przestrzeniach. Służą domownikom przez cały rok, bo latem chłodzą, zimą zaś mogą dogrzewać domowe wnętrza.

Decydując się na stacjonarny klimatyzator trzeba jednak uwzględnić duże koszty instalacji i eksploatacji, ponadto konieczność przystosowania miejsca do klimatyzacji, w tym zapewnienia prawidłowej wentylacji.

Które rozwiązanie wybrać? Każde z nich ma sporo zalet, ale i kilka wad. Kluczem do sukcesu jest określenie własnych i pozostałych domowników potrzeb, a następnie dopasowanie produktu. W taki sposób, aby to właśnie atuty grały pierwsze skrzypce, a minusy nie spędzały snu z powiek.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować