• 25 lipca 2024

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020? - jak zrobić to łatwo i szybko online?

Wypełnianie zeznania podatkowego drogą elektroniczną to same korzyści. Pobierając odpowiedni program online, uzupełnienie PIT 37 zajmie nam dosłownie kilka minut. Specjalnie pobrany do tego darmowy program jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Dzięki odpowiednim wskazówkom podatnik samodzielnie uzupełni PIT 37 i wyśle go do wskazanego przez siebie urzędu skarbowego. PIT 37 mają obowiązek złożyć przede wszystkim osoby, które w ubiegłym roku kalendarzowym rozpoczęły pracę oraz osoby, które uzyskały dochód tylko ze stosunku pracy i nie mają do rozliczenia żadnych ulg.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czym jest pit 37
  • Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020
  • Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić

Rozliczenie PIT 37 nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Pobierając odpowiednie oprogramowanie zrobimy to szybko. Aby wypełnić rozliczenie w sposób prawidłowy, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Czym jest pit 37?

Jak już wspomnieliśmy powyżej PIT 37 jest zeznaniem podatkowym obowiązującym dla osób, które dopiero rozpoczęły pracę i osób, które rozliczają się jedynie z dochodów uzyskanych z comiesięcznej pensji. W PIT 37 muszą znaleźć się informacje dotyczące tego, ile dana osoba zarobiła. Według definicji chodzi o dochody uzyskane przez podatnika od płatnika. Mówiąc prościej – pracując na podstawie umowy o pracę pracownik otrzymuje wynagrodzenie w kwocie netto. Kwota netto jest wynikiem pomniejszenia kwoty brutto o zaliczki na podatek dochodowy, ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne.

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

PIT 37 wypełnia podatnik, który w mijającym roku podatkowym uzyskiwał dochody jedynie ze stosunku pracy.  PIT 37 nie wypełnią przedsiębiorcy, na jego podstawie nie rozlicza się także ulgi na dziecko. PIT 37 można wypełnić wraz z małżonkiem, jeśli ten także spełnia stosowne kryteria.  

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Rozliczenie PIT 37 jest bardzo proste dzięki programowi do rozliczania pitów online. Program jest dostępny całkowicie za darmo. Wystarczy kliknąć ten link: https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37 Instalacja darmowego programu jest łatwa i prosta, zaś sam program jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Dzięki wszystkim dostępnym w nim informacjom, podatnik bez trud wypełni swoje zeznanie podatkowe i prześle je do odpowiedniego urzędu skarbowego. Podstawą do wypełnienia PIT 37 online jest otrzymany od pracodawcy PIT 11. To w tym dokumencie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące wysokości opłaconych składek, wysokości dochodu itd. Postępując zgodnie z instrukcjami darmowego programu, PIT 37 zostanie bardzo szybko uzupełniony.

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

PIT 37, podobnie jak wszystkie zeznania podatkowe, należy złożyć do 30 kwietnia kolejnego roku podatkowego.  Najlepiej zrobić to jednak jak najwcześniej. W przypadku zwrotu podatku, szybciej otrzymamy zwrot na nasze konto bankowe. W sytuacji, gdy będziemy zobowiązani do uciszenia podatku, możemy wnioskować o rozłożenie podatku na raty do wskazanego urzędu skarbowego. Jeśli podatnika dotyczy zerowy PIT A w rozliczanym roku kalendarzowym, nie musi on składać PIT 37. Dzieje się tak w przypadku, gdy podatnik nie ukończył jeszcze 26 roku życia i uzyskane przez niego przychody nie przekraczają ustalonej odgórnie kwoty. W przypadku ewentualnych błędów w wypełnieniu PIT 37, urzędnik urzędu skarbowego będzie kontaktował się mailowo lub telefonicznie w celu wyjaśnienia pomyłki. Poinstruuje także podatnika, w jaki sposób złożyć stosowną korektę do PIT 37.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować