• 28 marca 2024

Inwestowanie w mieszkania na wynajem nadal popularne

Deweloperzy sprzedają obecnie swoje mieszkania nie tylko osobom, które pragną kupić je dla siebie. Bardzo często z ich usług korzystają również inwestorzy, którzy zakupione nieruchomości przeznaczają następnie na wynajem.

Inwestowanie w nieruchomości jest w Polsce coraz popularniejsze. W dobie niskiego oprocentowania lokal terminowych, a także wysokiego ryzyka związanego z inwestowaniem na giełdzie czy w fundusze inwestycyjne nieruchomości stały się atrakcyjną propozycją dla osób chcących ulokować swoje oszczędności przyszłościowo. Najczęściej z tego typu klientami mają do czynienia deweloperzy, którzy oferują nowe nieruchomości w największych miastach w Polsce. Warszawa, Wrocław, Szczecin, czy Poznań np. ronson.pl.

Mieszkanie jako inwestycja

Mieszkania kupowane w celach inwestycyjnych najczęściej posiadają mniejszy metraż. Największym powodzeniem cieszą się te posiadające do około 40 metrów kwadratowych, ponieważ to właśnie one są wynajmowane najczęściej – krótkoterminowo oraz długoterminowo. Krótkoterminowy wynajem jest popularny w centrach miast. Mieszkania są wówczas przeznaczane na aparthotele, czyli na krótkie noclegi jako alternatywa dla hoteli, pensjonatów. Na takim wynajmie inwestor może zarobić najwięcej, ale wymaga on także dodatkowej pracy. Z kolei wynajem długoterminowy jest mniej opłacalny, lecz przy tym jest on bardziej komfortowy – nie wymaga obsługi rezerwacji, sprzątania. Długoterminowy wynajem to najczęściej oferta dla osób chcących na dłużej zamieszkać w danym mieście – studentów, pracowników.

Ile można zarobić na mieszkaniu na wynajem?

Wysokość zysków na mieszkaniu na wynajem zależna jest od szeregu czynników – metrażu, lokalizacji, typu wynajmu. Najwięcej zarobić można na wynajmie krótkoterminowym, ale także i ten długoterminowy pozwoli na uzyskanie atrakcyjnych zysków. Wynajem pozwala najczęściej na osiągnięcie zysku na czysto na wysokości około 3-5 procent, czyli wyższego niż w przypadku popularnych lokat terminowych w bankach.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować