• 27 lipca 2024

Jak zabezpieczyć dom przed silnym wiatrem?

​Silne wiatry to czynnik, którego nie można lekceważyć. Wichury pojawiają się ostatnio coraz częściej i niosą ze sobą duże zniszczenia. Dlatego warto znać najskuteczniejsze metody na to, jak zabezpieczyć dom przed silnym wiatrem, oraz jak poradzić sobie, gdy dom zostanie uszkodzony.

Jak zabezpieczyć dom przed silnym wiatrem?

Nie zawsze masz wpływ na to, jaka jest konstrukcja Twojego domu. Możesz kupić już dom gotowy, mający kilka dekad za sobą. W takim przypadku jego konstrukcja może nie mieć nowoczesnych rozwiązań, a ryzyko uszkodzenia przez porywisty wiatr jest bardzo duże.

Jeśli masz taką możliwość, warto pomyśleć o zabezpieczeniu przed działaniem wiatru już na etapie budowy. Wybierz dom o konstrukcji murowanej, który jest bardziej odporny niż te budowane metodą szkieletową. Jest ona popularna w USA i Kanadzie, gdzie niestety huragany wyrządzają największe szkody. Domy murowane są cięższe i lepiej znoszą napór wiatru. Jednak ich budowa jest dłuższa i często kosztowniejsza niż budynków drewnianych.

Warto także wybrać odpowiedni rodzaj dachu, by ten jak najlepiej znosił działanie wiatru. Jednym z najtrwalszych typów są dachy pokryte dachówką lub łupkiem naturalnym. Poszczególne elementy są małe i dość ciężkie, więc wiatr nie unosi ich łatwo. Duże znaczenie ma także kąt nachylenia dachu, jego powierzchnia i wysokość budynku. W przypadku dachów o nachyleniu większym niż 65ᵒ producenci zalecają mocowanie wszystkich dachówek.

Także rynny powinny być zabezpieczone przed działaniem wiatru. Haki mocujące najlepiej przykręcić do krokwi lub belek dachowych. Odstęp między hakami powinien wynosić ok. 40-60 cm, a od krawędzi domu ok. 2 cm. Dzięki temu będą one na tyle mocno zakotwiczone, że wiatr nie poradzi sobie z ich oderwaniem.

Ważna jest również ochrona okien domu przed podmuchami wiatru. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się stosowanie okien antywłamaniowych klasy P2 lub P4. Tego typu okna nie pękają przy silnym wietrze. Innymi rozwiązaniami są rolety zewnętrzne wykonane z wytrzymałych materiałów. Nie możemy zapomnieć o ostrożności przy sadzeniu drzew w pobliżu domu. Urwane konary lub przewrócone drzewa mogą poważnie uszkodzić konstrukcję domu.

Kolejnym zabezpieczeniem jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Dzięki temu nawet gdy dojdzie do uszkodzenia domu, będziesz mógł liczyć na pomoc w jego naprawie i usunięciu zniszczeń.

Przezorny zawsze ubezpieczony – zalety ubezpieczenia domu i mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania i domu w LINK4 obejmuje szkody wyrządzone bezpośrednio w wyniku n zdarzeń losowych takich jak: pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, działania silnego wiatru. Nasza polisa chroni nie tylko dom jednorodzinny, ale także przynależne pomieszczenia takie jak garaż, czy też strych.

Ubezpieczenie domu w LINK4 to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasza oferta jest przejrzysta i precyzyjna. Wiemy, jak cenny jest Twój dom i jego wyposażenie, dlatego możesz zawsze liczyć na nasze wsparcie. W razie wypadku szybko i sprawnie przeprowadzimy proces, aby pieniądze z polisy trafiły na Twoje konto.

Jak zabezpieczyć dom przed silnym wiatrem. Teraz już wiesz

Jak widzisz, sposobów na zabezpieczenie domu przed silnym wiatrem jest co najmniej kilka. Jednak żaden z nich nie jest w stu procentach skuteczny. Dlatego warto ubezpieczyć dom i mieć pewność, że wypłacone odszkodowanie pozwoli na naprawienie szkód i doprowadzenie domu do pierwotnego stanu.

Zapraszamy na stronę LINK4.pl, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat ubezpieczenia domu i mieszkania nie tylko od działania silnego wiatru. Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu w łatwy sposób przeliczysz swoje ubezpieczenie. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

Artykuł sponsorowany​

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować