• 4 lipca 2022

Ciągniki rolnicze - Nowe czy używane?

Zakup ciągnika do gospodarstwa to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, jak powierzchnia rolna, którą ciągnik musi obsłużyć, czas eksploatacji na dobę i wiele innych czynników. Podczas wybierania odpowiedniego ciągnika, warto kierować się nie tylko jego ceną, ale również mocą silnika i innymi parametrami technicznymi. Do rozważenia pozostaje jeszcze jedna kwestia - zakupić ciągnik nowy czy używany?


Kiedy kupić nowy ciągnik?


Zakup nowego ciągnika wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego też jego zakup należy dobrze rozważyć. Z drugiej strony, kupując nowy ciągnik mamy pewność, że nie był eksploatowany, więc posłuży przez długi czas. Zainwestować w nowy ciągnik warto w sytuacjach takich, jak:

  • Modernizacja gospodarstw rolnych
  • Rozwój przedsiębiorczości
  • Restrukturyzacja małych gospodarstw
  • Premia dla młodych rolników
  • Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Kiedy inwestować w ciągnik używany?


Zakup używanego ciągnika jest znacznie niższy, niż w przypadku nowej maszyny, jednak są już częściowo wyeksploatowane. Jeśli chcemy zakupić w niskiej cenie ciągnik do naprawy w zakresie własnym, warto zainwestować w modele z lat 90. - będą znacznie tańsze, a dzięki nieskomplikowanej mechanice będzie je o wiele łatwiej naprawić samemu. Używany ciągnik doskonale sprawdzi się przy bardzo małych gospodarstwach, pracach sezonowych oraz wtedy, kiedy przy dużych pracach gospodarczych chcemy mieć jedną maszynę więcej w zapasie na wypadek zepsucia się nowej lub większego nakładu pracy, niż początkowo zakładany.

Zobacz: https://adconnect.pl/ciagniki-rolnicze-tyszowce

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować