• 19 sierpnia 2022

Poznań Piątkowo - mieszkania na sprzedaż

Poznań Piątkowo z mieszkaniami na sprzedaż to jedno z największych i najbardziej rozwiniętych osiedli na mapie Poznania. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie liczba mieszkań od deweloperów stale się zwiększa i coraz więcej osób chce zamieszkać właśnie w tej części miasta. Dowiedz się gdzie znajduje się Piątkowo na mapie Poznania i jakie mieszkania na sprzedaż są w Poznaniu na Piątkowie. Niezależnie od tego, czy szukasz lokalu z rynku pierwotnego, czy wtórnego, na Piątkowie znajdziesz coś dla siebie! Nie czekaj z podjęciem decyzji! Nowe inwestycje rozchodzą się w mgnieniu oka! Poznań Piątkowo z mieszkaniami na sprzedaż ma naprawdę wiele do zaoferowania mieszkańcom.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Piątkowie

Osiedle Piątkowo w Poznaniu z mieszkaniami na sprzedaż, zarówno z rynku pierwotnego i wtórnego, to jak już wcześniej wspomniano, obszar na mapie Poznania, który ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Dzielnica została włączona do granic miasta Poznania w 1973 roku i obecnie jej powierzchnia wynosi 4,63 km². Piątkowo zamieszkuje 36 216 osób, przy czym większośc w blokach na osiedlach, dlatego gestośc zaludnienia jest tu wysoka i wynosi 7 822 os/km². 

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Piątkowie są zlokalizowane na północy miasta, jednak dzięki obecności PST - Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, komunikacja ze ścisłym centrum jest błyskawiczna. Osiedle ma do zaoferowania wiele mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego, a stale rosnący popyt na mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Naramowicach powoduje dynamiczny rozwój nowych osiedli mieszkaniowych w tej okolicy. Piątkowo w Poznaniu z mieszkaniami na sprzedaż jest częścią miasta obejmującą  dwie jednostki samorządowe: „Osiedle Piątkowo” oraz „Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki”. Piątkowo zabudowane jest głównie blokami mieszkalnymi. 

Położenie dzielnicy Piątkowo na mapie Poznania

Piątkowo jest położone w północnej części miasta na wschód od ul. Obornickiej i północ od ul. Lechickiej, przez którą łączy się z Winogradami, dzielnicą o podobnym charakterze mieszkalnym w tej jej części Poznania. Od północy ogranicza ją linia kolejowa nr 395, a od wschodu Piątkowo graniczy z Naramowicami. Osiedle Piątkowo jak już wcześniej wspomniano obejmuje obszar o powierzchni 3,84 km², a Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki 0,79 km², co daje łącznie obszar 4,63 km².

 

Szukasz interesującego mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Piątkowie? Koniecznie sprawdź wyjątkowe osiedle Nove Olendry zlokalizowane na północy miasta, na granicy dzielnic Piątkowo i Naramowice. Sprawdź ofertę wyjątkowych mieszkań z charakterem na: https://www.noveolendry.pl/oferta/. Osiedle Nove Olendry to prawdziwa perła wśród mieszkań na sprzedaż na Piątkowie w Poznaniu i w okolicy. Nove Olendry to miejsce z pozytywną energią, które ma wiele do zaoferowania. Tutaj spełnią się marzenia tych co kochają spokój, zieleń, estetykę oraz bliskość miasta. Dowiedz się więcej o tej inwestycji i sprawdź, które mieszkania pozostały jeszcze w sprzedaży. Wybierz swoje idealne miejsce na Ziemi, zanim ktoś inny zrobi to za Ciebie!

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować