• 29 maja 2024

Uniknij konsekwencji pożaru. Zainstaluj inteligentny system przeciwpożarowy!

Alarm przeciwpożarowy

W ubiegłym roku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zostali wezwani do ponad 135 tysięcy pożarów na terenie naszego kraju. Choć zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła pożarów traw, upraw i lasów – nie brakowało interwencji w związku z pożarami budynków mieszkalnych, fabryk czy biur. Każde niekontrolowane zaprószenia ognia niesie za sobą ogromne ryzyko strat materialnych oraz naraża nas, naszych bliskich i pracowników na utratę zdrowia lub życia. To właśnie dlatego warto zdecydować się na montaż systemów przeciwpożarowych. Jak przebiega proces instalacji?

Instalacja systemu przeciwpożarowego

Proces instalacji systemu przeciwpożarowego możemy podzielić na 6 etapów – niezależnie od tego, czy potrzebujemy ochrony naszego domu, mieszkania czy przedsiębiorstwa. Na początku specjaliści badają obszar, który wymaga ochrony przeciwpożarowej. Następnie obie strony omawiają plan rozmieszczenia urządzeń, zgodnie z ilością pomieszczeń, wielkością budynku oraz uzgadniają projekt z rzeczoznawcą Ds. Ppoż. Gdy już projekt systemu jest gotowy – wówczas fachowcy mogą przejść do instalacji i testowania sprzętu. To właśnie wtedy system jest podłączany do Państwowej Straży Pożarnej. Po zakończonej realizacji warto porozumieć się z przedstawicielami firmy montażowej, co do konserwacji oraz przyszłych przeglądów technicznych.

Prawidłowo zamontowany system przeciwpożarowy informuje o zagrożeniu w 4 fazach pożarach. Za pierwszą fazę uznajemy moment, w którym pożar zaczyna się tlić. W zależności od tego, czy system obejmuje dom czy przedsiębiorstwo – możemy samodzielnie zażegnać zagrożeniu lub wydelegować do tego pracownika. Druga faza pożaru wymaga interwencji Państwowej Straży Pożarnej. Kiedy możemy o niej mówić? Po pojawieniu się gęstego dymu, znacznie uniemożliwiającego widoczność. III i IV faza pożaru to otwarty ogień zagrażający mieniu, zdrowiu i życiu. System przeciwpożarowe dają szansę na szybką interwencję wobec powstałego zagrożenia.

Największe korzyści systemów przeciwpożarowych

Decydując się na zamontowanie systemu przeciwpożarowego, zyskujesz aż 90% szans na uniknięcie poważnych konsekwencji pożaru. Inteligentne urządzenia potrafią wykryć zaprószenie ognia już na początkowym etapie pożaru, dzięki czemu właściciel budynku oraz odpowiednie służby zostają błyskawicznie poinformowane o niebezpiecznym zdarzeniu. Szybka reakcja na zagrożenie pozwala uniknąć wielu kosztownych zniszczeń oraz redukuje ryzyko utraty zdrowia lub życia w wyniku zaprószenia ognia.

System przeciwpożarowy musi cechować się niezawodnością, gdyż należy on do podstawowych systemów zabezpieczeń w domach, biurach, fabrykach czy budynkach użyteczności publicznej. Warto jednak raz na jakiś czas zaplanować przeglądy techniczne i konserwacje całego systemu. Podejmując działania tego typu mamy pewność, że że w razie zagrożenia system zadziała należycie. Ponadto nawiązując współpracę z renomowaną firmą - możemy być pewni długiego okresu gwarancji oraz serwisu 24/7.

Wybór uznanej firmy niesie za sobą jeszcze jedną ogromną zaletę. Doświadczony zespół specjalistów precyzyjnie dobiera urządzenia w zależności od wielkości i typu budynku, dzięki czemu nie musimy się martwić, że system nie obejmie wszystkich pomieszczeń lub będzie zbyt rozbudowany i kosztowny w utrzymaniu. Jeżeli mieszkamy w południowej części Polski i poszukujemy sprawdzonej firmy, która w swojej ofercie ma montaż systemów przeciwpożarowych – warto skorzystać z usług firmy Altes. Marka ta jest dostępna na rynku od ponad 15 lat i od samego początku współpracuje z renomowanymi producentami sprzętu z branży zabezpieczeń i automatyki. Altes zajmuje się projektowaniem, montażem oraz konserwacją Elektronicznych Systemów Zabezpieczeń i Automatyki Budynkowej. To dobra, sprawdzona i polecana firma.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować