• 18 kwietnia 2024

Podział majątku wrocławskich małżonków - poradnik adwokata dla rozpoczynających proces.

​Podziały majątków to sprawy trudne i często wywołujące duże emocje. Ze względu na skomplikowanie prawne klienci potrzebują osób pomocnych takich jak adwokaci. Najczęściej występują sprawy podziału po rozwodzie, lecz w trakcie trwania małżeństwa również są możliwe. Przed rozpoczęciem procesu warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat, aby móc bez zaskoczenia złożyć wniosek.

Czym jest podział majątku i kiedy warto go zrobić?

Podziałem majątku nazywa się wyjście ze współwłasności utworzonej w relacji małżeńskiej, która przez okres trwania nabywa różne rzeczy lub prawa. Podziału takiego można dokonać polubownie, sądownie, czy też w drodze umowy zawartej przed notariuszem. Ustrój taki można zmienić np. przed ślubem, podpisując intercyzę  Podział majątku najlepiej zrobić w czasie rozwodu lub bezpośrednio po nim.

Jakie są najważniejsze etapy procesu podziału majątku?

Pierwszym etapem procesu dotyczącego podziału majątku u notariusza jest zastanowienie się nad tym, które rzeczy wchodzą w jego skład oraz jak można je rozdzielić. Następnie należy skompletować dokumenty takie jak odpis prawomocnego wyroku rozwodowego, wskazanie sposobu podzielenia, dowody tożsamości oraz potwierdzenia własności do poszczególnych składników majątku. Kolejno powinno udać się do wybranego notariusza, który według swoich uprawnień podzielił aktywa. Uczestnicząc w każdym etapie, zainteresowani powinni być zgodni co do rzeczy przyjmowanych i oddawanych oraz być otwarci na współpracę.

Czy warto skorzystać z pomocy adwokata przy podziale majątku małżeńskiego i jakie korzyści płyną z takiego wyboru?

Podział majątku we Wrocławiu w Kancelarii notariusz Agnieszki Richter-Witosza i notariusza Dominika Sterc usprawni cały ten wymagający proces. Ze względu na możliwe komplikacje przy rozdzielaniu oraz długie kolejki sądowe warto skorzystać z usług notariusza. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz prowadzeniu wielu spraw Kancelaria zapewnia komfort i ogromne zaangażowanie w każdą powierzoną sprawę. Dodatkowo ogromną korzyścią dla klientów są szybkie rozwiązania i stałe ceny, które sprawdzić można bezpośrednio na stronie internetowej.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować