• 29 maja 2024

Zarządzanie najmem – jakie są jego główne zalety?

​Chcesz wynajmować mieszkanie, którego jesteś właścicielem, lecz nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli masz więcej lokali, mieszkasz daleko lub po prostu nie masz czasu i ochoty na zajmowanie się formalnościami, warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie zajmującej się zarządzaniem najmem. W dzisiejszym artykule zwracamy uwagę na najistotniejsze powody, dla których warto zlecić to zadanie specjaliście!

Wygoda i bezpieczeństwo właściciela

Z punktu widzenia właściciela dużym plusem zarządzania najmem jest komfort. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz zajmować się prezentowaniem mieszkania potencjalnym najemcom. Tak naprawdę wcale nie musisz przeznaczać czasu na zadania związane z najmem, ponieważ firma zrobi to za Ciebie. Istotne jest to, że na samym początku współpracy podpisywana jest umowa, która jasno określa prawa i obowiązki obu stron. Skorzystanie z usług dobrego pośrednika daje pewność, że wszystkie zawarte w umowie zobowiązania zostaną wypełnione. Najczęściej jest to:

  1. 1. sesja zdjęciowa mieszkania,
  2. stworzenie ogłoszenia,
  3. umieszczenie ogłoszenia na portalu internetowym,
  4. kontakt z najemcami,
  5. rozliczanie się z właścicielem.

Kompleksowa forma usług biur pośredniczących w wynajmie pozwala całkowicie zdjąć z barków ciężar dotyczący licznych obowiązków. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. Nie będziesz musiał za każdym razem jechać na prezentacje z potencjalnymi lokatorami.

Terminowe wpłaty i minimum formalności

Formalności związane z zarządzaniem najmem mogą być znacznie zredukowane dzięki współpracy z firmą zajmującą się wynajmem lokali. W zasadzie ograniczają się one do podpisania umowy. Jeśli chodzi o umowę z lokatorem, tego również nie będziesz musiał robić. Zarządca przygotuje treść umowy i zajmie się wszelkimi formalnościami w tym zakresie. Nie musisz też martwić się o negocjacje cenowe lub o to, czy lokator uiści zapłatę na czas. W razie awarii lub usterek instalacji i sprzętów zarządca naprawi je we własnym zakresie lub wezwie fachowców. To da kolejną oszczędność czasu, ponieważ nie będziesz musiał zajmować się tym osobiście.

Jasne i przejrzyste warunki płatności to kolejna ważna zaleta korzystania z pośrednika. W zależności od treści umowy, firma pobiera odpowiednią część czynszu na swoje wynagrodzenie, a resztę przekazuje właścicielowi mieszkania.

Wygodny dostęp do danych dotyczących lokalu

Rozliczenie na jasnych zasadach, np. w formie faktury, to nie wszystkie zalety korzystania z usług zarządcy. Niektóre firmy zajmujące się zarządzaniem najmem udostępniają swoim klientom wirtualny dostęp do konta właściciela. Doskonale sprawdza się to w przypadku lokali niemieszkalnych, czyli apartamentów na wynajem krótkoterminowy. Dzięki temu w dowolnym momencie możesz jako właściciel skorzystać z pobytu w lokalu, o ile Twoja umowa uwzględnia taką możliwość. 

Skorzystaj z opcji powierzenia firmie zarządzania mieszkaniem do wynajęcia. Jest to duża oszczędność czasu i energii dla właściciela. Specjaliści zajmą się formalnościami związanymi z najmem, zadbają też o rozliczenia i będą troszczyć się o Twoją nieruchomość jak nikt inny.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://svager-apartamenty.pl/dla-wlascicieli/

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować