• 25 lipca 2024

Monitoring wizyjny - najbardziej efektywna ochrona osiedli mieszkalnych

Rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony spółdzielni mieszkaniowych, jak i osób zamieszkujących dane obszary. Dlaczego coraz więcej decyduje się na taką inwestycję?

Monitoring osiedli - jakie są zalety jego zastosowania?

 Podstawową i kluczową zaletą monitoringu osiedli jest zapewnienie mieszkańcom znacznie wyższego poziomu bezpieczeństwa. Może on z powodzeniem spełniać swoją funkcję w takich miejscach jak m.in.

  • parking,
  • wózkownia,
  • rowerownia,
  • piwnica,
  • plac zabaw,
  • klatka schodowa,
  • komórka lokatorska,
  • podjazd,
  • brama.

Za pomocą monitoringu wizyjnego mogą być z powodzeniem zabezpieczone wszelkie wyżej wymienione dobra wspólnotowe.

Monitoring osiedli, czyli bezpieczeństwo mienia i ludzi

Taki nadzór wizyjny to przede wszystkim najwyższy poziom zabezpieczenia przed ewentualną kradzieżą. Statystycznie w miejscach, gdzie został wykorzystany monitoring wizyjny osiedli, niezwykle rzadko dochodzi do tego rodzaju zdarzeń. Zastosowanie tego rozwiązania stanowi skuteczny sposób na odstraszanie złodziei. W ten sposób pełni ono funkcję prewencyjną. Z drugie strony w sytuacji, gdy takie przestępstwo zostanie popełnione, mieszkaniec osiedla może uzyskać cenny materiał dowodowy, który może zostać wykorzystany podczas rozprawy sądowej, czy protokołu spisywanego przez policje. To doskonały sposób na chronienie zarówno kosztownego mienia, jak i samych mieszkańców zarówno tych starszych, jak i młodszych przed wszelkiego rodzaju aktami wandalizmu i przestępczości takimi, jak bójki, czy rozboje. Ta druga kwestia jest szczególnie istotna dla rodziców najmłodszych oraz seniorów. W przypadku tych grup takie rozwiązanie to również sposób na zapewnienie im wyższego poziomu komfortu psychicznego. To też pewność, iż osoba, która dokonała takiego czynu, zostanie z łatwością zidentyfikowana. Możliwość analizy wstecznej takich wydarzeń to sposób na weryfikacje, jak dane zdarzenie przebiegło w rzeczywistości, a także wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji.

Korzyści finansowe z zastosowania wizyjnego monitoringu osiedli

Nieocenioną, a jednocześnie nieoczywistą korzyścią z zastosowania monitoringu osiedlowego jest również możliwość poczynienia w ten sposób oszczędności. Ich obecność to realna możliwość na pozyskanie zniżek dotyczących ubezpieczenia. Ich obecność może stanowić argument podczas negocjacji przeprowadzanych z ubezpieczycielem. Redukcja częstotliwości wystąpienia zdarzeń z zakresu wandalizmu i kradzieży o nawet 75% umożliwia również ograniczenia kosztów związanych z ewentualnymi naprawami, czy koniecznością zakupu nowego sprzętu.

Monitoring osiedli SVS24 - czym się wyróżnia?

Monitoring wizyjny osiedli SVS24 to rozwiązanie, które łączy wszystkie wyżej wymienione zalety. SVS24 to usługi świadczone przez profesjonalistów, którzy dobiorą rodzaj kamer z dbałością o właściwe dostosowanie systemu monitoringu do potrzeb swoich konsumentów. Doradztwo ze strony osób specjalistyczną wiedzę, a także bogate doświadczenie gwarantuje doskonałe, spersonalizowanie dopasowanie. W zależności od preferencji spółdzielni mieszkaniowej, a także mieszkańców osiedla istnieje możliwość zainwestowania zarówno w model w pełni zautomatyzowany, gdzie zabezpieczenie jest zapewnione przez sam monitoring wizyjny, jak i hybrydowy, gdzie o bezpieczeństwo dba zarówno ten sprzęt, jak i pracownik ochrony. Osoby, które skorzystały z tego rozwiązania, mogą liczyć na całodobową obsługę 7 dni w tygodniu, jak również stałą kontrolę i ciągłe wsparcie. Konsumenci inwestujący w produkty oferowane przez SVS24 mogą liczyć na innowacyjne technologie z zakresu systemu łączności, a także bezpieczeństwa systemu ochrony.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować