• 18 kwietnia 2024

Jak i w co inwestować, by zminimalizować ryzyko strat oraz efektywnie oszczędzać

Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, w domowym zaciszu, już dawno przestało mieć jakikolwiek sens. Coraz częściej zastanawiamy się, jak zyskać oszczędności lub powiększyć tę pulę, którą już posiadamy. Co zrobić, by zminimalizować ryzyko strat podjętych inwestycji, a także, gdzie ulokować ewentualne finanse, by faktycznie było to sensowne. Przyglądamy się różnym propozycjom, które najczęściej dziś interesują zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów.

Inwestycja w nieruchomości – czy to się wciąż opłaca?

Zmiany na rynku nieruchomości, które spowodowane są w dużej mierze szalejącą inflacją, dają do myślenia. Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania, inni zaś zastanawiają się, czy w momencie, gdy liczba kredytobiorców spada, a sporo osób wraca do wspólnego mieszkania z rodzicami, by zaoszczędzić, zakup lokum w ogóle niesie w sobie znamiona opłacalnej inwestycji?

Bez sporych oszczędności oczywiście kupno mieszkania bądź innej nieruchomości jest niemożliwe. Jeśli jednak pozwalają na to finanse, to warto się nad tym zastanowić. Co więcej, nie wiąże się to z koniecznością nabycia wiedzy tajemnej, dlatego to świetna opcja zarówno dla osób, które dopiero zaczynają myśleć nad powiększeniem puli oszczędności, jak i dla doświadczonych inwestorów, którzy są na etapie poszukiwania kolejnej nieruchomości.

Mieszkanie, dom czy garaż można wynająć, a tym samym dochodzi do budowania dochodu pasywnego. Poza tym w przypadku nieruchomości wciąż można liczyć na wzrost ich wartości wraz z upływem lat. To zatem dodatkowe zabezpieczenie, bo w razie potrzeby np. mieszkanie można sprzedać.

Ryzyko w tym przypadku jest na średnim poziomie – sporo bowiem inwestujemy, ale i możemy równie dużo zarobić. Tym bardziej gdy mamy już pewne doświadczenie na rynku i zaczynamy szukać mieszkań nadających się do remontu, przerabiamy je, a następnie odsprzedajemy za wyższą cenę.

Kryptowaluty – czy to dobra opcja dla każdego?

W przypadku kryptowalut trzeba się liczyć z dużym ryzykiem, ale i możliwością uzyskania naprawdę pokaźnych zysków. Choć za transakcje bazujące na kupnie i sprzedaży kryptowalut najczęściej biorą się osoby doświadczone, coraz częściej jest to temat, w który wdrażają się również początkujący. Mogą oni bowiem liczyć na szereg praktycznych i przydatnych narzędzi, które wspomagają handlowanie kryptowalutami. Takim narzędziem jest bot EazyBot przeznaczony do automatycznego handlu kryptowalutami. Szczegóły o tym, jak działa i jak z niego skorzystać, można znaleźć na stronie https://eazybot.pl/.

Rynek walut cyfrowych jest wciąż młody, niepewny, ale i dynamicznie się rozwijający. Tutaj można sporo zyskać, choć trzeba się liczyć z podejmowanym ryzykiem. Gdy pozwala na to czas, zdobywamy coraz więcej umiejętności i wiedzy, jak handlować kryptowalutami, możemy zacząć od niewielkich inwestycji, aby się przekonać, czy to w ogóle dla nas. Być może to właśnie na tym polu znajdziemy rozwiązania, które wpłyną korzystnie na nasze oszczędności.

Akcje, obligacje, a może konto oszczędnościowe?

Szeroką ofertę produktów finansowych posiadają banki. To dzięki nim możemy stawiać na akcje, obligacje, a do tego konta oszczędnościowe. Tutaj trzeba się liczyć z niewielkimi, ale zwykle pewnymi zyskami, a do tego najmniejszym ryzykiem inwestycji. Jeśli więc nie mamy zbyt dużej puli nadającej się do zainwestowania, możemy zacząć od takich prostych instrumentów finansowych.

Przyjrzyjmy się każdej z propozycji i wybierzmy tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować