• 25 lipca 2024

Sztabki złota - czy warto w nie inwestować?

Złoto to szlachetny kruszec, uznawany za jeden z najcenniejszych na świecie. Parytet złota to najpowszechniejsza podstawa polityki monetarnej w historii człowieka, dopiero niedawno - patrząc z punktu widzenia historii ogólnej - zastąpiony przez pieniądz fiducjarny, czyli taki, który nie ma oparcia w rzeczywistych dobrach materialnych. Inwestycje w złoto są w tej chwili dość powszechne i uznawane za bardzo rozsądne. Inwestować można przy tym w złoto w różnej postaci - biżuterii, monet czy sztabek. W artykule zajmiemy się tym ostatnim, czyli inwestycją w sztabki złota. Czy jest to dobry pomysł i co warto o nim wiedzieć? Gdzie można kupić takie sztabki, gdy mieszka się na przykład w Krakowie?

Sztabki złota - co to dokładnie jest?

Sztabka złota jest regularną bryłką złota - w odróżnieniu od bryłki naturalnej. Jej kształt zbliżony jest do prostopadłościanu i składa się z tego wartościowego kruszcu. Może przy tym składać się z czystego złota, albo ze złota wzbogaconego o jakiś inny metal, a więc ze stopu. Nawet w przypadku czystego złota istnieje możliwość jego zanieczyszczenia, która powinna być określona. Sztabki spotykane są w różnych wersjach i są chętnie kupowane. Stanowią inwestycję na przyszłość - złoto jest bowiem wartościowe. Można je przechowywać na przykład w sejfie - czy to domowym, czy też bankowym.

Złote sztabki znajdziesz również w sklepie internetowym https://mennica-krakowska.pl/ >> 

Sztabki złota - rodzaje i różnice

W tej chwili wykorzystywanych jest nawet 30 różnych rodzajów sztabek złota. Jeśli więc ktoś rozważa ich zakup, powinien się z nimi zapoznać, by móc zadecydować jaką wersję woli. Banki i instytucje finansowe obracają większymi sztabkami złota, jednak dla inwestorów prywatnych przewidziane są sztabki mniejsze. Co ciekawe, wśród rodzajów sztabek można wymienić również sztabki okrągłe. Są duże, jednak przypominają monetę. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane są wersje o wadze 400 uncji jubilerskich trojańskich (to jednostka wagi metali szlachetnych). 

Sztabki złota Kraków - oferta

Decydując się na zakup sztabki złota, musimy się liczyć po pierwsze z kosztami, a po drugie, zastanowić się gdzie będziemy ją przechowywać, by była bezpieczna. Oczywiście, trzeba też przemyśleć miejsce zakupu, żeby mieć pewność, że kupujemy naprawdę złoto i to wysokiej próby, a nie podróbki. Jeśli chodzi o ofertę z Krakowa i okolic tego miasta, jest ona dość bogata, więc warto porównać ze sobą poszczególne oferty i przejrzeć opinie o danych miejscach, pozostawione przez osoby, które już miały okazję zakupić coś w konkretnym miejscu. Dużą popularnością cieszy się szczególnie Mennica Krakowska. To miejsce, które skupuje i sprzedaje złoto - wszystko w rozsądnych cenach. Warto zajrzeć na stronę internetową, by dowiedzieć się więcej i zapoznać z konkretną ofertą. W sprzedaży są między innymi złote sztabki. Z uwagi na fakt, że sprzedaje się je obecnie w różnych gramaturach, każdy może sobie pozwolić na ich zakup. To niewątpliwie rozsądna inwestycja na przyszłość, ponieważ wartość złota zwykle wzrasta - w przyszłości będzie można zatem na podobnych sztabkach jeszcze zarobić. Same w sobie są zresztą piękne. Można je zakupić nie tylko dla siebie i swojej rodziny, ale również dla kogoś na prezent z jakiejś szczególnej okazji. Osoba obdarowana na pewno będzie zachwycona takim drogim, ciekawym podarunkiem. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować