• 16 czerwca 2024

Mieszkanie w Hiszpanii: czy warto? Koszty i formalności

Alicante

W hiszpańskim Alicante, mieście, do którego można z Polski dolecieć tanimi liniami, co sezon ze słońca 750 tysięcy turystów. To tutaj czekają na letników z całego świata długie, piaszczyste plaże, hiszpańskie tapas i ciepła woda, w której można kąpać się przez cały rok. Żeby mieć swoje miejsce na wakacje na Półwyspie Iberyjskim, warto rozważyć zakup nieruchomości w Alicante. Mieszkania na sprzedaż w Hiszpanii można znaleźć w takiej samej cenie jak wiele apartamentów i domów w Polsce, a formalności można przeprowadzić z pomocą specjalistów od rynku nieruchomości.

Wymarzone mieszkanie nad morzem 

Alicante jest prawdziwym rajem na ziemi dla osób, które doceniają hiszpańską kulturę i poszukują łagodnego klimatu. Można tutaj spędzić urlop, ale warto rozważyć zamieszkanie na stałe lub zakupić nieruchomość w Alicante z myślą o wynajmie i wakacjach. Ceny mieszkań i domów w Hiszpanii osiągają podobny pułap, jak lokali w Polsce, jednak własny apartament w Alicante może dać olbrzymie możliwości zarabiania na nieruchomości, inwestowania, zapewnia także bezpieczne i własne lokum na wakacje albo emeryturę. Posiadacze tego typu nieruchomości z powodzeniem oferują je na portalach noclegowych za pieniądze lub udostępniają członkom rodziny i przyjaciołom. Mieszkania w Alicante są stałym źródłem dochodu i pewną inwestycją. Warto zdać sobie też sprawę z tego, że koszty życia w Hiszpanii są tylko nieznacznie wyższe od tych w Polsce, a to pozwala z optymizmem patrzeć na swoją przyszłą emeryturę albo umożliwia pracę zdalną, którą świadczyć można z domu z widokiem na hiszpańskie plaże. Zanim jednak znajdziemy nowe mieszkanie w Alicante warto zapoznać się z aspektami prawnymi zakupu nieruchomości w Hiszpanii. 

dzielnica Barrio de Santa Cruz

Mieszkania na sprzedaż — Hiszpania też jest w UE!

Odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej, o wiele łatwiej naszym rodakom kupić mieszkanie albo dom w Hiszpanii. Proces zakupu przypomina ten konieczny do przeprowadzenia w Polsce. Łatwiej jednak o uzyskanie kredytu, przy czym trzeba pamiętać o przepisach, które obowiązują w kraju, w którym kupujemy nieruchomość. Dla wielu osób pomocne jest korzystanie z Casayplaya agencji nieruchomości z siedzibą w Hiszpanii, ale ze znakomitą komunikacją z klientami z Polski. Na specjalistów z agencji można scedować zadanie wyszukania ciekawego apartamentu czy domu nad morzem w hiszpańskim Alicante. To pracownik biura gwarantuje dopełnienie wszelkich, nawet najbardziej zawiłych formalności i zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Dzięki temu można w pełni czerpać radość z zakupu mieszkania.

finanse / mężczyzna siedzący przed dokumentami

Koszty i formalności podczas zakupu nieruchomości w Alicante

O tym, ile kosztuje nieruchomość w Alicante, łatwo jest się dowiedzieć od pośrednika w handlu nieruchomościami. Jednak sam zakup mieszkania w Alicante, to nie wszystkie koszty, ponieważ należy uwzględnić podatki i opłaty związane z transakcją. Będzie to między innymi podatek od przeniesienia własności, który wynosi 10 procent wartości zakupu. Tyle samo wynosi podatek dla nieruchomości z rynku pierwotnego. Konieczne jest także wniesienie opłaty notarialnej naliczanej od wartości nieruchomości oraz opłaty za wpis do Ksiąg Wieczystych (około 60% opłaty notarialnej). Opłaty związane z kredytem hipotecznym, takie jak wycena, podatek od czynności prawnych i prowizja pożyczkodawcy także leżą po stronie kupującego. 
Niezbędne podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii jest także pozyskanie Numeru Identyfikacyjnego Obcokrajowca. Numer ten jest konieczny między innymi do otwarcia rachunku bankowego, dzięki któremu wykonać będzie można przelewy. Dla klienta, który pierwszy raz staje przed wyborem nieruchomości w Hiszpanii i całym procesem kupna, wsparcie specjalisty jest niezbędne: zmniejsza stres, obniża ryzyko popełnienia błędu, gwarantuje, że cały proces odbył się zgodnie z prawem.

wybrzerze w hiszpańskiej miejscowości

Domy na sprzedaż w Hiszpanii — pomoc w transakcji

Współpraca z biurem nieruchomości Casayplaya pozwala na dotarcie do wielu ciekawych ofert, a także na sprawdzenie sytuacji prawnej danego lokum. Biuro wspiera podczas starań o kredyt hipoteczny, w trakcie kompletowania dokumentów, składania wszelkich deklaracji niezbędnych do rozliczenia się z państwowymi instytucjami, korzysta z usług prawników oraz doradców podatkowych. 
Komfortowe i bezpieczne sfinalizowanie transakcji możliwe jest także dlatego, że pracownicy biura nieruchomości indywidualnie podchodzą do klienta. Niewielka agencja nastawiona na rodzinną, przyjazną atmosferę także w kontaktach z klientami, chcąc w pełni zadowolić kupców, szybko rozpozna jego potrzeby i zaoferuje najbardziej atrakcyjne lokale w ustalonej razem z klientem cenie.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować