• 29 maja 2024

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu?

​Z outsourcingu kadr korzysta coraz większa liczba mikro i makro przedsiębiorstw. Spowodowane jest to zaletami, które wiążą się z oddelegowaniem obowiązków kadrowych do zewnętrznej firmy, w której zatrudnieni są specjaliści od kadr i płac. Jakie korzyści dla przedsiębiorcy wynikają z outsourcingu i kiedy warto rozważyć wdrożenie tej opcji?

Outsourcing dla firm wchodzących na rynek i z doświadczeniem w branży 

Jedną z podstawowych zalet, którą można przypisać outsourcingowi, jest obniżenie kosztów, które wiążą się ze stworzeniem stanowiska pracy i utrzymaniem pracownika. Stąd też prowadzenie kadr przez zewnętrzną firmę jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla przedsiębiorstw, które już funkcjonują na rynku, ale również dla tych debiutujących. Powód? Nie trzeba zatrudniać i tworzyć miejsca pracy dla kadrowej, odprowadzać składek emerytalno–rentowych, a także inwestować w specjalne oprogramowania czy szkolenia. Dodatkowo warto podkreślić, że firmy zajmujące się outsourcingiem kadr, takie jak Contract Administration, zapewniają obsługę na najwyższym poziomie, najnowsze programy kadrowo–płacowe oraz poufność i bezpieczeństwo danych.

Zakres zadań kadrowych w ramach outsourcingu 

Firma zewnętrzna posiada na swoich barkach takie same obowiązki, jakie ma dział kadr wchodzących w skład struktury firmy. A zatem prowadzi dokumentację pracowniczą, zajmuje się sporządzenie umów, zgłaszaniem do ZUS–u, rozliczaniem urlopów, czasu pracy itd. W przypadku prowadzenia kadr przez Contract Administration przedsiębiorca może liczyć na bieżące wsparcie zarówno w temacie związanym z prawem pracy, jak i z ubezpieczeniami społecznymi. To wygodne i korzystne finansowo rozwiązanie dedykowane jest wszystkim przedsiębiorstwom bez względu na ich wielkość. 

Stworzenie prężnie działającego działu kadr wymaga nakładu środków i zapewnienia nowych programów, gwarantujących bezpieczeństwo danych. Dlatego jeżeli przedsiębiorca chce „obciąć” koszty, a przy tym przerzucić odpowiedzialność za dokumentację kadrową na zewnętrzną firmę, to powinien zdecydować się na outsourcing.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować