• 4 lipca 2022

Wilanów - nowe osiedla w Warszawie warte uwagi

Każdy, kto chce kupić nowe mieszkanie, przywiązuje ogromną wagę nie tylko do samej nieruchomości, ale również okolicy, w której jest ona położona. Dla większości z nas bardzo ważne jest estetyczne otoczenie, dobra infrastruktura, wygodne połączenia komunikacyjne. To wszystko właśnie proponuje Wilanów w Warszawie.

Wilanów - dlaczego nowe mieszkania wyprzedają się tu jak świeże bułeczki?

Wielu developerów staje dziś przed dylematem: budować nowe mieszkania na uboczu czy zapłacić w Warszawie ogromne pieniądza za działkę blisko centrum, w miejscach, w których bloków i domów jednorodzinnych jest już aż zanadto. Niestety, mieszkanie zarówno w miejscu, które nie jest dobrze skomunikowane z resztą miasta, jak i w samym środku wielkomiejskiej dżungli, nie jest komfortowe. Tymczasem nowe osiedla w Miasteczku Wilanów są odpowiedzią na potrzeby wszystkich, którzy z jednej strony chcą mieszkać w dzielnicy niemalże samowystarczalnej, z drugiej zaś cenią sobie dobre jej skomunikowanie jej z pozostałą częścią miasta. Dzięki bliskości stacji metra można mieszkając w okolicach Miasteczka Wilanów szybko docierać do oddalonych miejsc w Warszawie. Dojazd samochodem do innych dzielnic również nie jest problematyczny ze względu na nowo wybudowane drogi. 

Miasto w mieście dla każdego

Osiedle mieszkaniowe Wilanów (Miasteczko Wilanów) zapewnia swoim mieszkańcom doskonałą infrastrukturę. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż znajduje się tu wiele placów zabaw, siłowni na świeżym powietrzu czy tras biegowych oraz stadnin koni. Rodzice najmłodszych dzieci mogą swobodnie wychodzić na spacery wokół terenów zielonych, a po powrocie zostawić wózek w specjalnie do tego przygotowanych wózkowniach. Renomowanie developerzy stawiają to kolejne nowe osiedla - Wilanów sprzedaje się na rynku nieruchomości bardzo dobrze, ponieważ komfort znajdą tu zarówno single, jak i młode pary, a nawet osoby starsze. Nowe inwestycje na Wilanowie realizowane są obecnie przez kilku deweloperów, w tym między innymi DOR (osiedle Infinity Wilanów), Klondaik Grzegorz Więckowski Spółka Komandytowo-Akcyjna czy Green House Development S.A. oraz Robyg.

Nie brak tu infrastruktury miejskiej  - przedszkoli, szkół, placówek ochrony zdrowia, jak i restauracji, kawiarni i punktów usługowych. Lokale gastronomiczne proponują swoim klientom dania kuchni polskiej, włoskiej, francuskiej, chińskiej, japońskiej, bałkańskiej i wiele innych. Jeśli chcemy zrobić zakupy nie musimy nawet opuszczać osiedla - znajduje się na nim wiele różnego rodzaju sklepów: spożywczych, odzieżowych, aptek a także niewielkie galerie handlowe.

Estetyczna, zadbana dzielnica rozwijana zgodnie z masterplanem

W Warszawie niełatwo już o atrakcyjne działki pod budowę osiedli. Powoduje to zagęszczenie bloków mieszkalnych na danym terenie, co nie przekłada się na estetykę miejsca i komfort życia. Widoku "bloku na bloku" możemy doświadczyć na przykład na Białołęce. Tymczasem inwestycje w Wilanowie, dzięki dobrze przygotowanym założeniom urbanistycznym dużego obszaru, jakim jest teren Miasteczka Wilanów, powstają w sposób gwarantujący mieszkańcom dobry komfort życia. Nowe bloki na Wilanowie powstają zgodnie z koncepcją zachowania umiaru, a więc pozostawienia mieszkańcom wolnej przestrzeni do życia, pasm zieleni czy miejsc, w których można spędzić czas na świeżym powietrzu.

Więcej informacji na temat różnorodnej infrastruktury na Wilanowie można znaleźć na tym blogu.

Nowe osiedla w dzielnicy Wilanów w Warszawie to doskonała propozycja dla każdego, kto szuka spokojnego, lecz jednocześnie dobrze skomunikowanego z resztą miasta. Oddane ostatnio (2020 r.) nowe połączenia komunikacyjne sprawiają, że łatwiejszy stał się też wyjazd z miasta oraz przemieszczanie się do rejonów położonych po drugiej stronie stolicy, bez konieczności przejeżdżania przez centrum.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować