• 19 sierpnia 2022

Na czym polega zarządzanie nieruchomościami?

nieruchomości

Spokojna emerytura? Owszem, jest możliwa, jednak uzależniona jest od dostępnych środków na życie, z którymi jak wiadomo, bywa różnie. Bardzo ważne jest zapewnienie sobie stałego i w miarę pewnego źródła dochodu, dzięki któremu nie będziemy musieli w przyszłości martwić się o pieniądze. Co zatem robić? Często prace dorywcze, tak zwane dorabiane może nie wchodzić w grę z powodu wieku. Rozwiązaniem nad którym warto zastanowić się już teraz są inwestycje. 

W co warto dzisiaj inwestować?

Na pierwszym miejscu są oczywiście nieruchomości. To gwarancja nie tylko stałego dochodu, pod warunkiem znalezienia nabywcy, ale przede wszystkim są one pewnym sposobem na zarobek. Przeważnie spłata mieszkania wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotetycznego. Często mieszkanie jest kupowane z przeznaczeniem na wynajem, wtedy też kredyt ten będzie spłacany z pieniędzy najemców. Nie zawsze jednak mamy dostateczną wiedzę co do tego, jak prawidłowo załatwić wszelkie papierowe i prawne sprawy, tak aby wynajem był zgody z obowiązującymi przepisami i aby uniknąć nieprzyjemności z powodu naszych niedopatrzeń. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług zarządcy nieruchomości.

Na czym polega praca zarządcy?

Najogólniej rzecz ujmując, zarządzanie nieruchomościami to nic innego, jak administrowanie nimi, a także kierowanie wszystkimi odbywającymi się pracami technicznymi oraz konserwacyjnymi. Jednakże to oczywiście nie wszystko. Co jeszcze należy do zadań zarządcy? Zarządca jest także doradcą w sprawach związanych z posiadaniem różnych nieruchomości. Wiąże się to z szerokimi możliwościami dla zarządcy, ponieważ może on prowadzić swoją własną działalność lub pracować jako najemny pracownik dla kogoś innego. Szczególnie polecana jest pierwsza z opcji, ponieważ daje ona znacznie więcej możliwości rozwoju a także zapewnia niezależność, w postaci bycia indywidualnym specjalistą. Trzeba jednak wtedy pamiętać o utrzymywaniu bardzo dobrych relacji z właścicielem danej nieruchomości.

Prawa i zakazy

Pracowanie w zawodzie zarządcy nieodłącznie związana jest z aktywnością podejmowaną dla i wobec osób trzecich. Zarządza czuwa bowiem nad majątkiem swojego klienta. Zarządca musi być ubezpieczony, aby w ten sposób zabezpieczyć swoje prawa i zagwarantować przez to możliwość ich dochodzenia. Nie może on podejmować żadnych czynności, które mogą być lub są związane z inwestowanie, ponieważ jest to wyłączny przywilej właściciela budynku. Jednak stosunkowo często okazuje się, że właściciel budynku jest w stanie utrzymywać się tylko z posiadanej nieruchomości, która przynosi wystarczająco duże zyski. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować