• 29 maja 2024

Meble i dodatkowe elementy wyposażenia, które sprawdzą się na tarasie

Taras spełnia funkcje użytkowe. Tutaj odpoczywamy, ale i przechowujemy tekstylia stosowane na zewnątrz, zabawki dzieci czy produkty do pielęgnacji roślin. Tworzymy zatem przyjazne, klimatyczne i funkcjonalne miejsce. Aby faktycznie móc komfortowo się relaksować, spotykać z bliskimi czy bawić z rodziną potrzebujemy odpowiednich mebli i dodatkowych elementów wyposażenia. Na co warto postawić? Czym się kierować podczas wybierania? Podpowiadamy kilka wskazówek.

Materiały, które sprawdzą się w warunkach zewnętrznych

Zanim wybierzemy konkretne produkty, zastanówmy się, na jakie materiały warto postawić. Trzeba uwzględnić, że zarówno meble, jak i dekoracje czy dodatkowe elementy wyposażenia będą narażone na nieustanne działanie czynników zewnętrznych. Ważne jest zatem, aby bazowały na materiałach odpornych na zmienne warunki pogodowe, do tego były łatwe do utrzymania w czystości oraz bezproblemowe w przechowywaniu.

Na co postawić – surowce naturalne czy sztuczne? Obie propozycje są warte rozważenia. Weźmy pod uwagę wielkość tarasu oraz jego estetykę i przyjętą aranżację. Możemy postawić na produkty z drewna, które zapewnia ich trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, ponadto wyjątkową estetykę. Inną propozycją są produkty z technorattanu, specjalnie wzmocnionego tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypomina naturalną plecionkę rattanową. Tak wykonane elementy wyposażenia na taras, w tym meble tarasowe, można znaleźć w sklepie Bazkar.pl.

Nie zapominajmy o tym, gdzie będziemy przechowywać meble, tekstylia czy dekoracje użytkowane na zewnątrz. Jeśli nie przeznaczyliśmy na to odrębnego pomieszczenia, na tarasie wygospodarujmy miejsce np. na pojemne skrzynie. Do tego uwzględnijmy wspomniany styl tarasu, aby wszystkie wybierane produkty podkreślały zastosowaną aranżację.

Meble modułowe – wielofunkcyjne

Wiemy już, na co zwracać uwagę wybierając poszczególne elementy wyposażenia na taras. Czas zacząć od dopasowania mebli, bez których trudno wyobrazić sobie wymarzony odpoczynek. Jeśli zależy nam na funkcjonalności, a do tego regularnie odwiedzają nas bliscy i znajomi wybierzmy meble modułowe. To zestawy składające się z różnych elementów, które mogą spełniać więcej niż jedną funkcję.

Na co dzień do dyspozycji mamy wygodną kanapę i stolik. Gdy zaś pojawiają się goście, rozdzielamy elementy tworzące całą kanapę na pojedyncze. Zyskujemy na dodatkowym podnóżku bądź pufie, na której usiądzie niezapowiedziany gość. Do takich mebli łatwo dobrać kolejne elementy, jeśli lubimy mocno wielofunkcyjne zestawy, które sprawdzają się na rozmaite okazje.

Stolik, siedzisko i podręczny barek, czyli 3 w 1!

A może produkt będący 3 w 1? Takim rozwiązaniem jest niepozorne siedzisko, które po podniesieniu blatu spełnia funkcję dodatkowego, niewielkiego stoliczka. Tuż pod znajduje się pojemnik na lód, w którym można przechować napoje, aby zachować ich niską temperaturę.

To wielofunkcyjne rozwiązanie, idealne na taras, zajmujące niewiele miejsca. Estetyką można je dopasować do wybranych wcześniej zestawów mebli tarasowych.

Skrzynia do przechowywania

Warto również wygospodarować miejsce na skrzynię, która będzie pojemna, więc swobodnie zmieścimy w niej poduszki czy koce stosowane wraz z meblami tarasowymi, ale i np. zabawki dzieci bądź artykuły do pielęgnacji roślin. Skrzynie tego typu są uniwersalne, estetyczne i wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych.

Jeśli nasz taras świeci pustkami, a rodzina i znajomi co chwila przychodzą w odwiedziny, urządźmy wreszcie to miejsce! Z powyższymi wskazówkami znajdziemy elementy wyposażenia, które wpłyną na funkcjonalność tarasowej przestrzeni.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować