• 29 maja 2024

Kabina prysznicowa wolnostojąca – czy warto wybrać ten rodzaj?

kabina prysznicowa

W dzisiejszych czasach naprawdę możemy dostać wszystko, co tylko sobie wymarzymy (o ile, oczywiście, dysponujemy odpowiednim zasobem gotówki). Dlatego też zwykły wybór kabiny prysznicowej do łazienki urasta niekiedy do rozmiarów poważnego dylematu. Na rynku dostępne jest mnóstwo rodzajów i modeli kabin prysznicowych, jak więc wybrać tę najbardziej odpowiednią do naszej łazienki? Na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kabiny prysznicowe – podział

Decyzja o tym, jaką kabinę prysznicową wybrać w dużej mierze zależy od tego, jak wiele miejsca mamy w naszej łazience. Kabiny rozróżniamy między innymi na te z brodzikiem i bez brodzika, kabiny prysznicowe wolnostojące lub przyścienne, a także narożne. Możemy wybierać modele klasyczne i typu „walk-in”, symetryczne (na planie kwadratu lub koła) lub asymetryczne (zbudowane na planie prostokąta lub półkola). To i tak jeszcze nie wszystko. Ponadto każdy z tych modeli może mieć również inne drzwi – również ich wybór nie jest uzależniony tylko od naszych przyzwyczajeń estetycznych, ale i funkcjonalności, nie wszystkie bowiem nadają się do każdego typu łazienki.

Kabiny prysznicowe do mniejszych łazienek

Mniejsze łazienki bywają problematyczne z prostego powodu – nie wszystko się w nich zmieści. Gdy przestrzeń jest ograniczona, to jak najlepiej należy ją wykorzystać, dlatego montuje się w nich kabiny narożne i przyścienne, które zajmują mniej miejsca. W komplecie z takimi kabinami idą najczęściej drzwi przesuwne lub harmonijkowe, a także uchylne do środka kabiny – dzięki temu, po ich otwarciu nie zajmują one dodatkowej przestrzeni na zewnątrz kabiny prysznicowej (w niektórych przypadka kabiny z drzwiami uchylanymi na zewnątrz w ogóle nie da się otworzyć na pełną szerokość, a tym samym wejście i wyjście z kabiny staje się prawdziwym problemem).

Kabiny prysznicowe do dużych łazienek

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami wylegiwania się w wannie, to nawet do dużej łazienki możemy wybrać kabinę prysznicową. Gdy nie ogranicza nas miejsce, to najlepszym wyborem będzie kabina wolnostojąca, umiejscowiona na przykład dumnie na środku pomieszczenia lub kabina przyścienna. Do tego rodzaju kabin możemy wybrać drzwi, jakie nam się podobają, bo nic nie ogranicza naszych ruchów. Pamiętajmy, że wybierając kabinę, powinniśmy kierować się funkcjonalnością i estetyką konkretnych modeli. W ten sposób każdorazowe korzystanie z prysznica będzie wygodne i przyjemne.

 

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (1)

  1. tom77tp (Tomek)

    Ściany w łazience a nawet podłogę przy basenie można udekorować płytami z piaskowca. Odpowiednia impregnacja kamienia sprawia że jest on ciekawym rozwiązaniem w naszych wnętrzach.

    http://www.piaskowce.com

    26 stycznia 2020
Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować