• 29 maja 2024

Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenia przy OC i AC, takie jak Assistance czy NNW?

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, podobnie jak ustalenie zakresu ochrony, który Cię interesuje to ważna kwestia związana z bezpieczeństwem i komfortem jazdy samochodem. Dzisiaj coraz więcej osób ceni sobie spokój, jaki daje dobre ubezpieczenie. Dlatego oprócz podstawowego OC, chętnie wybieramy dobrowolne AC. Ale nie tylko. Zobacz inne ubezpieczenia dostępne dla zmotoryzowanych i wybierz te, które jeszcze lepiej ochronią Ciebie i Twoich bliskich.

Ubezpieczenia dobrowolne dla kierowców

Kierowcy oprócz ubezpieczenia obowiązkowego OC może korzystać z ubezpieczeń dodatkowych. Dobrowolne jest AC, Assistance, NNW oraz ubezpieczenie poszczególnych elementów auta, głównie szyb i opon. Zobacz, czym się charakteryzuje każde z nich.

AC, autocasco w wersji pełnej lub okrojonej

Autocasco w wersji pełnej lub okrojonej to dodatkowe ubezpieczenie dobrowolne. Podczas gdy OC skupia się wyłącznie na zaspokojeniu roszczeń osób poszkodowanych w wypadku z Twojej winy, AC zabezpiecza też Twoje interesy. Dotyczy to rozmaitych sytuacji na drodze, ale nie tylko, takich jak kradzież, pożar i inna szkoda całkowita lub częściowa, zderzenie ze zwierzęciem. Wtedy ubezpieczyciel, w zależności od wybranego pakietu i indywidualnych ustaleń ujętych w OWU może zapewnić holowanie, naprawę, auto zastępcze i inne formy wsparcia.

Assistance, czyli wsparcie w codziennych sytuacjach

Assistance to kolejne ubezpieczenie, na które kierowca może, a nie musi się zdecydować. Dlaczego warto? Bo gdy dojdzie do zdarzenia uniemożliwiającego Ci rozpoczęcie czy kontynuację podróży, otrzymasz profesjonalne wsparcie. Dotyczy to takich sytuacji jak zatrzaśnięte kluczyki w aucie, brak paliwa w baku czy rozładowany akumulator.

NNW – ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków

W wyniku nieszczęśliwych wypadków może dojść do uszczerbku na zdrowiu, a nawet utraty życia. W takiej sytuacji koszty są ogromne – trzeba zapłacić za leczenie, czasem za transport medyczny, rehabilitację, w najgorszy razie za pogrzeb. Może je pokryć ubezpieczyciel. W przypadku śmierci osoby, które miała ubezpieczenie NNW, jej rodzina może liczyć na jednorazowe odszkodowanie w wysokości kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dodatkowe ubezpieczenie szyb, opon i innych elementów

W aucie są takie części, które są narażone na uszkodzenia częściej niż pozostałe. Tyczy się to np. szyb, które mogą pękać pod wpływem gradu czy nawet odpryskujących kamyczków oraz opony nierzadko ulegające deformacjom lub przetarciom.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować