• 16 czerwca 2024

Dobra suszarka do salonu fryzjerskiego

suszarka do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski potrzebuje nie tylko odpowiedniego umeblowania oraz profesjonalnych kosmetyków, ale wielu akcesoriów, które ułatwią pracę fryzjera. Należy do nich między innymi suszarka do włosów. Ważne jest, żeby nie tylko spełniała swoje zadanie, jakim jest suszenie włosów, ale również była dla nich bezpieczna. Pamiętajmy, że od tego, czy wybierzemy odpowiedni, profesjonalny sprzęt, zależy kondycja włosów klienta, a co za tym idzie – zadowolenie z usługi. Jaka suszarka do włosów jest najlepsza do salonu fryzjerskiego? Gdzie jej szukać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jonizacja powietrza

Jeżeli chcemy kupić dobrą suszarkę do włosów, funkcja jonizacji jest w niej niezbędna. Posiadają ją suszarki turmalinowo-ceramiczne. Zawierają wbudowany generator jonów ujemnych, który neutralizuje działanie jonów dodatnich pojawiających się wskutek suszenia. Dzięki zastosowaniu jonizacji w trakcie suszenia, włosy są łatwiejsze do ułożenia, znika również problem ich elektryzowania i puszenia się. Włosy wysuszone taką suszarką po prostu wyglądają i układają się lepiej, dzięki czemu klient jest zadowolony z fryzury.

Zimny nawiew

Chyba każdy spotkał się z powszechną opinią, że suszarka niszczy włosy. Warto jednak dodać, że zły wpływ na kondycję czupryny ma nie sam proces osuszania, a wydobywające się z suszarki zimne powietrze. Otwiera ono łuski włosów i naraża je na uszkodzenia. Na szczęście obecnie profesjonalne suszarki fryzjerskie posiadają zimny nawiew. Każde suszenie włosów powinno zawsze kończyć się wykorzystaniem zimnego powietrza. Domyka ono łuski włosów, które zostały otwarte podczas mycia i suszenia. To sprawi, że włosy stają się gładkie i lśniące, są również odporne na zniszczenia.

suszarka

Wymienny filtr powietrza

To ważne, aby zakupiony przez nas sprzęt fryzjerski nie tylko idealnie spełniał swoje zadanie, ale również był dobrze zakonserwowany. W związku z tym filtry w suszarkach trzeba regularnie wymieniać. Dzięki temu, unikniemy awarii urządzenia i będziemy mogli korzystać z niego znacznie dłużej.

Rodzaj suszarek fryzjerskich

Jednym z rodzajów suszarek, jakich używa się w salonach fryzjerskich, jest suszarka ręczna – taka którą mamy również w swoich domach. Taki rodzaj suszarki jest praktyczny, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Warto również docenić mobilność suszarki ręcznej, którą możemy dowolnie przenosić. Salony fryzjerskie posiadają również często w suszarki hełmowe, w postaci stojącej lub wiszącej. Ten rodzaj suszarki można przymocować do ściany lub postawić w dowolnym miejscu, a pod nią ustawić wygodne krzesło. Ten profesjonalny sprzęt, który umożliwia szybkie i komfortowe suszenie włosów klienta. Co więcej, zastosowanie tego urządzenia nie ogranicza się jedynie do wysuszenia włosów. Taką suszarką można również podgrzewać włosy, na przykład podczas procesu trwałej ondulacji, farbowania czy też kuracji pielęgnacyjnych. Ciepłe powietrze otwiera łuski włosów, dzięki czemu wnikanie substancji odżywczych jest znacznie ułatwione.

Gdzie kupić suszarkę fryzjerską?

Kupując suszarkę do salonu fryzjerskiego, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, który posłuży nam przez długi czas i będzie nie tylko skutecznie suszył, ale również pielęgnował włosy klientów. Dlatego warto zainwestować w suszarkę do włosów firmy AYALA. Produkty w ofercie AYALA to gwarancja solidnego wykonania, sprawnego działania oraz bezpieczeństwa włosów klientów. Warto zwrócić również uwagę na ich elegancki i profesjonalny wygląd. W ofercie AYALA znajdziesz zarówno suszarki ręczne, stojące jak i wiszące.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować