• 29 maja 2024

ABC skutecznej sprzedaży mieszkania w dużym mieście, czyli jak wygrać z konkurencją

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwa, nawet w dużym mieście, tym bardziej, że aktualnie coraz więcej osób "ucieka" z miast na wieś bądź na obrzeża, gdzie mają więcej ciszy i spokoju, ale mogą też odpoczywać na łonie natury. Jednocześnie na sprzedaży mieszkania chce się też zarobić, a nie sprzedać je za bezcen. Dlatego też warto poznać ABC skutecznej sprzedaży, dzięki której wyróżnicie się na tle konkurencji i ją wyprzedzicie.

Dobre ogłoszenia ma znaczenie

Chcąc kupić mieszkanie, potencjalni klienci przeglądają ogłoszenia...no właśnie ogłoszenia, dlatego trzeba sprawić, że nasze ogłoszenie będzie się wyróżniać. Ale trzeba też pamiętać, że ma być zgodne z prawdą. Jednak to ogłoszenie robi pierwsze wrażenie, zatem jest bardzo ważne. Musi być dokładne, a więc opisywać parametry techniczne, ale i wszystkie udogodnienia. Oczywiście w ogłoszeniu muszą znaleźć się zdjęcia, a jako, że większość ludzi jest wzrokowcami oznacza to, że zdjęcia muszą być ładne i profesjonalne, a więc jak z Pinteresta. Fotografie powinny być wykonane z każdej perspektywy, ale też pod różnym kątem, ponadto należy wykonać zdjęcia z tzw. lotu ptaka samego budynku, co oznacza, że warto wykonać zdjęcia z drona, co wymaga umiejętności i talentu.

Zadbaj o piękne wnętrza

Cóż, tutaj znowu musimy odwołać się do tego, że większość ludzi jest wzrokowcami, a więc wnętrza mieszkania muszą przyciągać uwagę stylem i pięknem. Czasami drobne triki pozwolą osiągnąć dany efekt. Oczywiście piękno jest pojęciem względnym i dla każdego może znaczyć co innego, a więc oznacza to, że musicie oszacować potencjalną grupę odbiorców, wśród której może znaleźć się Wasz klient. Jeżeli sprzedajecie duże i przestronne mieszkanie, to raczej zainteresowanie Waszą ofertą będą wykazywać małżeństwa z dziećmi, a więc wtedy klimat wnętrza powinien być przytulny, co można uzyskać za pomocą poduszek, ramek ze zdjęciami czy innych tego typu dodatków. Z kolei jeżeli chcecie sprzedać małe mieszkanie, to warto sprawić, aby dawało ono wrażenie minimalistycznego loftu, a więc w tym przypadku przydadzą się dodatki retro, ale i takie w industrialnym wydaniu. Do tego we wnętrzu warto odtwarzać jazz bądź muzykę poważną, co jeszcze bardziej podkreśli ekskluzywny charakter.

Prezentacja jest ważna 

Chcąc sprzedać mieszkanie, trzeba liczyć się z tym, że potencjalni klienci będą dzwonić i umawiać się na oglądanie. A skoro będziecie ich przyjmować, to powinniście umieć dobrze zaprezentować mieszkanie. Pierwsze wrażenie robi ogłoszenie, ale potem już wy odgrywacie ważną rolę i musicie dobrze zareklamować towar, a w tym przypadku właśnie mieszkanie. A wcale nie jest to proste, bo klienci są różni. Są tacy, którzy będą czekać aż wszystko im opowiecie na temat wnętrz, ale możecie też znaleźć takich, którzy jeszcze są na tyle niezdecydowani, że aby zainteresowali się jeszcze bardziej Waszą ofertą, musicie ich przekonać. Warto zorganizować dzień otwarty w iście amerykańskim stylu, co oznacza, że zapraszacie zainteresowanych do mieszkania i pozwalacie im się porozglądać, ale i zadawać Wam pytania. Musicie się przy tym uzbroić w cierpliwość, ale pamiętać też o przygotowaniu mieszkania oraz małych przekąskach. Na stoliku powinny znajdować się też karki z informacjami o mieszkaniu, metrażu, ale i wyposażeniu – wszystko to pozwoli jeszcze dokładniej zapoznać się z Waszą ofertą.

Ale to wcale nie jest łatwe...

Tyle w teorii, jednak w praktyce zorganizowanie tego wszystkie nie jest proste i może nastręczać wielu problemów. Ba! Na pewno będzie nastręczać wielu problemów. Zatem jeżeli uważacie, że możecie sobie nie poradzić z organizacją, udajcie się do agencji pośrednictwa nieruchomości w Warszawie. Wynajmijcie dobrego agenta, który pomoże Wam w sprzedaży, ale i w oszacowaniu wartości. Dzięki temu nie narazicie się na straty, a jeszcze dobrze możecie zarobić.

Konkurencja nie śpi, dlatego trzeba być zawsze klika kroków przed nią i wdrożyć takie rozwiązania, dzięki którym Wasza oferta będzie się wyróżniać. Choć to nie jest łatwe, to jednak jest to możliwe. Jednak przyda się tutaj pomoc doświadczonego agenta nieruchomości, chyba że macie czas i umiejętności, to możecie spróbować samodzielnie sprzedać mieszkanie.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować