• 24 maja 2022

Zdalne oglądanie mieszkania przed zakupem? Jak to możliwe?

​Wybór mieszkania nie jest łatwą decyzją, ze względu na to, iż większość inwestycji jest obecnie finansowana za pomocą kredytu hipotecznego. W ten sposób, wielu młodych inwestorów spędza mnóstwo czasu na porównywanie ofert dostępnych na portalach aukcyjnych. Niestety, nie zawsze jest dostępna opcja wirtualnego zwiedzania mieszkania, co może stanowić pewien problem, kiedy ktoś chce kupić nieruchomość z dala od obecnego miejsca pobytu. Najczęstszym wyborem młodych inwestorów jest rynek pierwotny. Z tego powodu warto skupić się na inwestycjach umożliwiających taką opcję. Jak tego dokonać?

Dlaczego warto sprawdzić mieszkanie przed zakupem?

Od dłuższego czasu zakup mieszkania jest transakcją finansowaną przede wszystkim za pomocą kredytu hipotecznego. Z tego powodu, każda taka transakcja łączy się z umową na wiele lat, poprzez którą nabywca musi spłacać comiesięczne raty bankowi. Z tego powodu, każdy zakup nieruchomości poprzez kredyt powinien być mocno przemyślany.

Obecnie jest to bardzo dochodowy biznes, więc z tego powodu powstaje wiele firm zajmujących się budową i sprzedażą apartamentowców. To z kolei łączy się z tym, że część takich inwestycji może okazać się niewypałem, ze względu na brak doświadczenia i złe decyzje dewelopera. Niestety częściej sprawdza się scenariusz, w którym budynek zostanie wybudowany jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu, część osób jest nastawiona asertywnie na tego typu inwestycje i decyduje się wybierać mieszkania z rynku wtórnego, które są w jakiś sposób sprawdzone.

Co sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

Przede wszystkim warto mieć cały czas w świadomości fakt, iż kupno mieszkania od dewelopera to znaczna inwestycja. Z tego powodu, każda taka decyzja powinna być dobrze przemyślana przez inwestora. Decydując się na zakup nieruchomości od dewelopera, trzeba przede wszystkim wiedzieć z kim zawiera się umowę. Z tego powodu, warto sprawdzić wszystkie dostępne w internecie dane odnośnie firmy, od której zostanie kupiona nieruchomość. W ten sposób, można wystrzec się niebezpiecznych umów, które najczęściej kończą się na drodze sądowej. Jeżeli firma zostanie zweryfikowana i ze wszystkich źródeł płynie jednoznaczna opinia, można mieć pewne zabezpieczenie i zdecydować się na kupno właśnie od danej firmy.

Drugą bardzo istotną rzeczą jest sam lokal. Przed dokonaniem transakcji warto zwrócić się do dewelopera z prośbą o zobaczenie mieszkania, aby wiedzieć co się kupuje. Jak tego dokonać, kiedy nie ma fizycznej możliwości być na miejscu?

Oglądanie mieszkania zdalnie – czy to możliwe?

W obecnych czasach technologia stoi na bardzo wysokim poziomie, co daje inwestorom możliwość oglądania nieruchomości zdalnie. W tym celu, udostępniane są przede wszystkim rzuty .pdf poszczególnych mieszkań obrazujące rozmieszczenie poszczególnych pokoi. To jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez deweloperów. W ten sposób, każdy potencjalny klient może zapoznać się z ofertą danego dewelopera, aby mniej więcej wiedzieć czego może się spodziewać. Jest to jednak niejedyne rozwiązanie oferowane inwestorom.

Trzeba jednak wspomnieć o dodatkowych możliwościach oferowanych przez deweloperów. Coraz częściej inwestorzy mogą spotkać usługę oglądania mieszkań poprzez wirtualne spacer. W ten sposób, każdy zainteresowany klient może zobaczyć nowe mieszkanie będące obiektem transakcji nie wychodząc z domu. Jest to na pewno dużo lepsze rozwiązanie niż oglądanie samych rzutów 2D, gdyż potencjalny inwestor lepiej widzi rozkład poszczególnych pomieszczeń oraz w pewien sposób może poczuć ich przestrzeń.

Jeżeli istnieje taka opcja, warto zapytać dewelopera o zaprezentowanie możliwości wykończenia wnętrz danego mieszkania. Posiadając program do wirtualnych spacerów, jest to najczęściej jeden z dostępnych dodatków. W ten sposób, każdy inwestor będzie mógł mniej więcej oszacować w jaki sposób będzie wyglądało jego mieszkanie po wszystkich pracach wykończeniowych. Jest to na pewno kolejny punkt dla dewelopera, gdyż nie każdy może poszczycić się posiadaniem takiego rozwiązania. Chcąc przyciągnąć jak największą liczbę klientów, na pewno warto zastanowić się nad taką możliwością.

Podsumowując, decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, każdy potencjalny inwestor powinien przede wszystkim upewnić się z kim podpisze umowę. Jest to bardzo wiążąca decyzja, która niesie za sobą poważne konsekwencje prawne oraz finansowe, w razie niewywiązania się z ustaleń. Z tego powodu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ten aspekt. Następnie, przed wyborem danego mieszkania, należy zorientować się jak wygląda dany lokal. Podstawą jest rzut 2D, który najczęściej jest udostępniany przez dewelopera. Jest to obecnie rozwiązanie wykorzystywane przez wszystkich deweloperów. Ocena mieszkania wyłącznie na podstawie rzutów może być niepełna, dlatego warto zainteresować się możliwością wirtualnego spaceru. W ten sposób można zobaczyć jak obecnie wygląda mieszkanie i mieć lepszy pogląd na całą sytuację. Wielu deweloperów oferuje możliwość przygotowania próbnej aranżacji aby dać klientom możliwość zrobienia kroku w przód i zobaczenia jak będzie prezentował się dany lokal po wykończeniu.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Top 3 ekskluzywnych misek WC Roca

​Jeszcze kilkanaście lat temu chcąc kupić sanitariat, nie miało się zbyt dużego wyboru. Obecnie sprawa...