• 25 lipca 2024

Jak kupić taniej mieszkanie?

zakup mieszkania

Zakup mieszkania to bardzo istotna decyzja w naszym życiu.Przed zakupem własnego mieszkania warto więc poznać każdy z możliwych środków zakupu. Czy da się kupić mieszkanie taniej?

Mieszkanie do remontu

Nie musisz kupować od razu mieszkania  wstanie deweloperskim. Mieszkanie do remontu ma tę zaletę, że możesz zamieszkać w nim od razu, a remont zrobić z czasem. Warto jednak to dobrze skalkulować, bo choć cena będzie niższa, to koszt remontu może znacznie przekroczyć nasz budżet.

A może poddasze?

Poddasze często można naprawdę świetnie zagospodarować i wykorzystać każdy skrawek miejsca. Niestety nie jest to wygodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw, bo ceny mieszkań na poddaszu są naprawdę kuszące.

Mieszkanie w suterenie

Jeśli nie poddasze, to może suterena? Koszt takich mieszkań jest bardzo atrakcyjne. Oczywistym jest jednak, że ta korzystna cena wynika z nieatrakcyjności mieszkania w suterenie: słabo doświetlonego, podatnego na zalanie.

Bloki z wielkiej płyty

Budownictwo wielkopłytowe ma wiele wad, ale tego typu osiedla są często bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Czasem mieszkania te są dwa razy tańsze od mieszkań w nowym budownictwie.

Mieszkanie od komornika

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez komornika można kupić nawet o jedną trzecią taniej. Ogłoszeń o licytacjach komorniczych nie jest jednak dużo.Ponadto w celu zakupu mieszkania na licytacji komorniczej należy dysponować gotówką, bo konieczne jest wpłacenie wadium.

Wykup mieszkania od gminy, wojska lub nadleśnictwa

Zakup mieszkania możliwy jest nawet za 3,75% jego wartości. Uprawnionymi do kupna są najemcy tych lokali, którzy przepracowali u określonego właściciela  trzy lata lub przez trzy lata wynajmowali mieszkanie należące do Lasów Państwowych.

Mieszkania obciążone prawem dożywocia

Niektórzy decydują się także na zakup mieszkania z lokatorem. Mieszkania te są o połowę tańsze, jednak zobowiązani jesteśmy do przyjęcia w mieszkaniu poprzedniego właściciela i w razie śmierci - pokrycia kosztów pochówku.

Mieszkania za gotówkę

Pojawiają się także okazyjne oferty, dostępne jedynie przez krótki czas. Obniżki nie przekracza zazwyczaj 10%-15%. Kupujący ma niewiele czasu do namysłu, więc nie jest możliwe wzięcie kredytu. Stąd to oferty kierowane do ludzi posiadających określoną kwotę w gotówce.

Mieszkania od dewelopera na obrzeżach

Taniej możemy kupić mieszkania na obrzeżach miasta. Zazwyczaj są to nowe budynki, a mieszkanie w stanie deweloperskim, co generuje dodatkowe koszty... Trzeba liczyć się także z większym czasem na dojazdy do pracy.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować