• 24 maja 2022

Płatności mobilne – przegląd najlepszych rozwiązań

​Coraz więcej klientów sklepów stacjonarnych i internetowych wybiera opcje płatności, pozwalające im na sfinalizowanie transakcji w sposób szybki i komfortowy. Które z wariantów płatności mobilnej warto wprowadzić do swojej platformy e-commerce i dlaczego?

Jeszcze dekadę temu płatność zwyczajnym przelewem w sklepach internetowych nie była niczym niezwykłym. Dziś rynek płatności wygląda zupełnie inaczej. Platformy płatnicze takie jak https://www.przelewy24.pl/ zrewolucjonizowały sposób, w jaki dokonuje się płatności w sklepach online. Właściciele biznesów e-commerce, ale również zarządzający instytucjami kulturalnymi i wszystkimi innymi placówkami, które prowadzą sprzedaż produktów, bądź oferują swoje usługi online – wszyscy współpracują dziś z platformami płatniczymi.

W ramach tej współpracy można zaoferować klientom różne rozwiązania płatnicze. Które wybrać, jeśli zależy Ci na sukcesie sprzedażowym? Które z nich cieszą największą popularnością wśród klientów?

Płatność BLIK

BLIK to wciąż dość świeże rozwiązanie płatnicze, jednak biorąc pod uwagę rosnącą rzeszę jego użytkowników, można stwierdzić, że ugruntowało się na polskim rynku. Polega na generowaniu jednorazowych kodów sześciocyfrowych na określoną kwotę, które następnie – w przeciągu dwóch minut – można wykorzystać przy płatności online lub w sklepie stacjonarnym, a także przy pobieraniu gotówki w bankomacie. Szybkie, wygodne i chyba najbezpieczniejsze na rynku – to główne zalety płatności BLIK.

Płatności odroczone i w ratach 0%

Metody, które dopiero upowszechniają się online. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli zależy Ci na przyciągnięciu nowej rzeszy klientów i zwiększeniu współczynnika sfinalizowanych transakcji.

Płatności one-click

W tym przypadku mamy na myśli nie tyle samą metodę płatności, ale opcję systemową, którą zapewniają niektóre platformy płatnicze. Pozwala ona na zarejestrowane danych płacącego i metody płatności, z której korzystał, co pozwala przyspieszyć finalizację transakcji. Oczywiście, jest to sposób bezpieczny dla danych klienta.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/platnosci-mobilne.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czym jest e-administracja?

Coraz więcej urzędów i miejsc użyteczności publicznej decyduje się na wprowadzenie usprawnień...