• 29 maja 2024

W jakie nieruchomości najbezpieczniej inwestować?

​Czy zastanawiałeś się, w co zainwestować w nadchodzącym czasie? Masz odłożoną pewną sumę pieniędzy, które marnują się na koncie, więc może to czas pomyśleć o zakupie jako o lokacie, albo tak zwanym house flippingu. Czy chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat? Zapraszam do lektury poniższego artykułu.

W czasach panującego kryzysu i szalejącej inflacji, z pewnością wiele osób żałuje, że nie kupiło wcześniej nieruchomości, które jeszcze w 2015 były o 30 procent tańsze niż obecnie. Czasu nie cofniemy, jednak możemy działać z tą wiedzą i okolicznościami, które panują obecnie.

Czy house flipping się opłaca?

Jeśli zastanawiamy się nad inwestycją i relatywnie szybkim zyskiem, powinniśmy zastanowić się nad house flippingiem. Forma kupna, której celem jest szybki zysk, może okazać się w tych czasach wciąż atrakcyjna, pomimo konieczności uiszczenia podatku dochodowego w wysokości 19% od wysokości transakcji.

Czy zastanawiałeś się kiedyś o tego rodzaju biznesie? Pewnie tak, ale z pewnością główną cechą zniechęcającą z podjęcia takich działań był ów nieszczęsny podatek. Galopujące ceny nieruchomości oraz duży zysk, który będziemy mieć po wyremontowaniu okazyjnie kupionej nieruchomości może sprawić, że będzie to nadal atrakcyjny ruch finansowy.

Jak zarobić na remoncie?

Wielu klientów ocenia daną nieruchomość tylko poprzez pryzmat tego, co mają tu i teraz. Stara boazeria i odrapane ściany dla wielu dyskwalifikują dane mieszkanie z jakiegokolwiek brania pod uwagę. Oczywiście wiele osób chciałoby tylko sprowadzić swoje meble i cieszyć się niczym niezakłóconym mieszkaniem w nowym domu. Jednak w ujęciu dużo niższej ceny mieszkań, które kwalifikują się do remontu, lub do pewnego odświeżenia racjonalnie myślący inwestor powinien zawsze rozpatrywać je jako sporą szansę do zarobku.

Oczywiście house flipping nie będzie dla każdego, ponieważ niezbędne są umiejętności-remontowo marketingowe, a nie każdy ma ochotę uczestniczyć w takiej formie zdobywania pieniędzy.

W takim przypadku może warto pomyśleć nad kupnem nieruchomości pod wynajem? Niestety jak doskonale sobie pewnie zdajesz sprawę, nie ma róży bez kolców. W obecnych czasach lokatorzy są pod szczególną formą ochrony przez państwo. W przypadku niepłacenia czynszu nie będziesz miał tak łatwo, aby ich wyeksmitować.

Czy warto szukać nieruchomości poza miejscem zamieszkania?

Pomimo że podpisania umowy, w której wskazują alternatywne miejsce zamieszkania po wygaśnięciu umowy. Warto także pomyśleć o przeglądaniu ofert, nie tylko w swoich okolicach. Przy takim biznesie, nie musi to być przecież ściśle powiązane z miejscem zamieszkania. Wciąż kształtują się atrakcyjne ceny mieszkań w województwie śląskim, co może się okazać dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań okazyjnej inwestycji.

Nieco bezpieczniejszą formą inwestycji może okazać się kupno kilku garaży pod wynajem. Zakup takiej nieruchomości, praktycznie nie wiąże się z żadną inwestycją. Największe koszty, z którymi możemy się spotkać, to konieczność wymiany zniszczonej bramy wjazdowej, czy odmalowanie jego wnętrza.

Garaż nie jest obarczony zagrożeniami, które pojawiają się podczas wynajmu pod użytek mieszkalny. Dodatkowo, proporcjonalnie do samej inwestycji wynajem garażu jest nieco bardziej opłacalny, niż samego mieszkania. Mając to na uwadze, może warto pomyśleć właśnie nad taką formą ulokowania swojego kapitału?

Jak pewnie zauważyłeś, ścieżek, które możesz obrać, jest kilka, chociaż właśnie przygoda z wynajmem małych nieruchomości, takich, jakimi są właśnie garaże, niesie ze sobą najmniej zagrożeń oraz przyjemną krzywą wejścia w ten biznes. Stopniowe zdobywanie kolejnych garaży nie będzie wiązało się z nagłym pozbyciu się znacznych zasobów finansowych.

Minusem niestety będzie jednak dosyć wąski rynek wtórny. Niestety zaprzestano budowę wolnostojących garaży, na rzecz tych podziemnych, które powstają podczas budowy kolejnych mieszkań. Oczywiście również i takie miejsca postojowe możemy wynajmować i cieszyć się zyskami, jednak są one dużo droższe niż z rynku wtórnego garaż wolnostojącego, a ceny najmu o 30% niższe.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci podjąć decyzję na temat ulokowania swoich pieniędzy w odpowiednią formę inwestycji w nieruchomości.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować